Bieszczady

Bieszczady to jeden z najbardziej dzikich i wciąż niezmienionych przez człowieka regionów Polski. Ich granice stanowią: na zachodzie rzeka Osława i dolina Osławicy aż do Przełęczy Łupkowskiej, zaś na wschodzie rzeka Swica. Przełęcz Użocka dzieli Bieszczady na Zachodnie oraz Wschodnie.

Obszar Bieszczadów polskich zamyka od wschodu Przełęcz Użocka i rzeka San (od jej źródeł), od południa słowackie pasmo Gór Bukowych i od północy – Góry Sanocko-Turczańskie. Najwyższym szczytem po stronie polskiej jest Tarnica 1346 m).

Kiedyś Bieszczady uznawane były za najbardziej dziki kawałek Polski, dziś stały się jedną z największych atrakcji turystycznych regionu, z roku na rok oferując coraz więcej atrakcji, miejsc noclegowych i imprez, które na stałe wpisują się w kulturalny kalendarz regionu. 

Bieszczady wzywają nas na szlaki turystyczne, których przejście nie sprawia większych trudności, a oszałamiające widoki podczas wędrówek, sprawiają, że każdego roku zapragniemy w nie wracać. Bo to wciąż jedno z niewielu miejsc, gdzie dzika natura wciąż dominuje, a spokój i cisza pozwalają oderwać się od wielkomiejskich zmartwień

Bieszczady to także moc atrakcji, zabytków związanych z ich niezwykle bogatą historią czy wreszcie po prostu ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Dla wielu osób przyjeżdżających w te strony niekwestionowaną atrakcją Bieszczadów są górskie wędrówki, bieszczadzkie szlaki oferujące mozolny wysiłek, który jest jednak zawsze wynagradzany oszałamiającymi, niemożliwymi do odnalezienia nigdzie indziej w Polsce widokami.