Jezioro Solińskie

Jezioro Solińskie to atrakcyjne miejsce dla żeglarzy i kajakarzy, szczególnie dla żeglarzy preferujących dużą zmienność wiatrów. Wzdłuż brzegu jeziora powstało kilkanaście ośrodków żeglarskich i przystani jachtowych. Praktycznie we wszystkich przystaniach istnieje możliwość wypożyczenia sprytu pływającego: kajaków, łódek, rowerów wodnych, a nawet jachtów. Niezwykła atrakcją Jeziora Solińskiego są rejsy statkami bieszczadzkiej floty.

 

Największe ośrodki turystyczne usytuowane przy Jeziorze Solińskim to Polańczyk, Myczkowce, Solina. Polańczyk zyskał nawet miano uzdrowiska ze względu na występujący tam wody mineralne pozwalające na leczenie wielu schorzeń. Ośrodki te mają doskonale rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną. Jezioro Solińskie to idealne miejsce dla wielbicieli sportów wodnych, a szczególnie żeglarzy i kajakarzy. Jest to wymarzone miejsce do uprawiania żeglarstwa, zmienne wiatry i wspaniałe krajobrazy towarzyszą na stałe pływającym po jeziorze żeglarzom.

Bieszczady

 Bieszczady to jeden z najbardziej dzikich i wciąż niezmienionych przez człowieka regionów Polski. Ich granice stanowią: na zachodzie rzeka Osława i dolina Osławicy aż do Przełęczy Łupkowskiej, zaś na wschodzie rzeka Swica. Przełęcz Użocka dzieli Bieszczady na Zachodnie oraz Wschodnie.

 

 Obszar Bieszczadów polskich zamyka od wschodu Przełęcz Użocka i rzeka San (od jej źródeł), od południa słowackie pasmo Gór Bukowych i od północy – Góry Sanocko-Turczańskie. Najwyższym szczytem po stronie polskiej jest Tarnica 1346 m).

Bieszczady Jesienią

Ktoś kiedyś powiedział, że jesienią Bieszczady są jak malarska paleta barw i z tym, każdy, kto kiedyś odbył podróż jesiennym szlakiem na pewno się zgodzi. 

Zimowe Bieszczady

Zimą Bieszczady przyciągają nie tylko amatorów narciarstwa, gdyż te nasze piękne góry nie są idealną miejscem, by szusować po stokach. Bo zima, to okres gdy Bieszczady się wyludniają a na szlaku spotkamy jedynie najbardziej zapalonych wędrowców. 

Gdyby jednak ktoś chciał spędzić ten czas aktywnie, polecamy listę wyciągów narciarskich.